Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Bilgin Özbaş’ın Gaziler Günü Mesajı

     Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından,  Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921 tarihinde Mareşal rütbesi ve Gazi unvanının verilmesinin 96. yıldönümünde Gaziler Gününü kutluyoruz.

     Ülkemiz, içinde bulunduğu coğrafi, askeri ve siyasi konumu itibariyle geçmişten günümüze sürekli olarak iç ve dış odakların tehditlerine maruz kalmış ve bu tehditlere karşı yapmış olduğu vatan savunmasında pek çok asker,  polis, kamu görevlisi ve sivil vatandaşını şehit ve gazi vermiştir.

    Dünyanın en güçlü Devletlerine karşı, Çanakkale’de,  Sakarya’da, Dumlupınar’da , Kore’de, Kıbrıs’da , Bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadelede,  son yaşanan 15 Temmuz hain darbe girişimde milletimizin her bir ferdi istiklal ve istikbali için hiç çekinmeden canlarını feda etmişlerdir. Hainlere karşı duran kahraman askerlerimizle,  polislerimizle omuz omuza dayanışma örneği gösteren aziz milletimizden çok sayıda kahraman gazilik mertebesine yükselmiştir. Onların gösterdiği  vatanseverlik ve cesaret, bu toprakların vatan olmasını sağlamıştır.

    Bugün bizler, ülkemizde özgürce yaşayabiliyorsak, bunu kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize borçluyuz.  Göstermiş oldukları cesaret ve vatanseverlik bu toprakların vatan olmasını sağlamıştır.

     Başta büyük önder,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Vatan, Millet, Bayrak uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anarken, çocuklarını, eşlerini, yakınlarını, en sevdiklerini bu vatan için kaybedenlere sabır diliyor, ölümü göze almış gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 
                                                                                                                   Bilgin ÖZBAŞ
                                                                                               Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü
Sonraki Sayfa: 2017 Kurban Bayramı...

Önceki Sayfa : Edirne’de “19 Eylül Gaziler Günü”…