Bakanlığımız ve Yeşilay Arasında İmzalanan Protokol Kapsamında İlk Eğitim Düzenlendi

     Bakanlığımız ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde başlatılan “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” kapsamında; Ülkemizdeki tüm kamu personellerine, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve vatandaşlarımıza yönelik “Uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele eğitimleri” verilmesi planlanmıştır.

     Bu doğrultuda 22-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Formatör Eğitimi”ne İl Müdürlüğümüzden katılım sağlayan personelimiz tarafından, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı Melahat Hulusi DATENİN Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü toplantı salonunda “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” kapsamında “eğitici eğitimi” düzenlendi.
Düzenlenen eğitime, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Edirne Yeşilay Şubesi Başkanı Sebahattin BİLGİÇ ile birlikte İl Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarda görevli Meslek Elemanları ile toplamda 20 Personel “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele” kapsamında düzenlenen Eğitici Eğitimine katılım sağladı.

    Düzenlenen eğitimde; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise, Yetişkin ve Uygulayıcı kademelerinde “Madde Bağımlılığı ile Mücadele” Kapsamındaki konular üzerinde durularak, bireylere yönelik yaklaşımlar ve konu kapsamında eğitimcilere yöneltilebilecek sorulara karşılık, destekleyici çözüm önerileri geliştirildi. Yeşilay’ın oluşturduğu materyaller ile de eğitici eğitimi desteklendi.

      Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Yeşilay Edirne Şubesi Başkanı olan Sebahattin BİLGİÇ yaptığı konuşmada “Bakanlığımız ve Yeşilay arasında imzalanan protokol gereğince yapacak olduğumuz madde bağımlılığı eğitici eğitimine gönüllü olarak katılmanızdan dolayı hem il müdürlüğümüz hem de Edirne Yeşilay Cemiyeti Şubesi Başkanı olarak hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bağımlılıklar hem ülkemizin hem bütün ülkelerin en önemli problemleri haline geldi. Sizler meslek elemanları olarak zaten hayatın bu acı yüzüyle hep karşı karşıyasınız. Biz il Müdürlüğümüz olarak öncelikle bünyemizde hizmet ettiğimiz bütün çocuklar, yaşlılar, engelliler, koruyucu aileler, Sosyal Ekonomik Destek ile destek verdiğimiz aileler ile bütün personellerimize bu eğitimi vererek bilinçlenmelerini arttırmayı, dolayısı ile madde bağımlılığına karşı caydırıcı ve önleyici çalışmaları yapmak istiyoruz. Sonrasında bu hususlarda eğitim almak isteyen kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlarımıza ulaşmayı amaçlıyoruz. Parolamız “sağlıklı, huzurlu toplum, sağlıklı ve huzurlu gelecek”… Ben özverili çalışma ve gayretlerinizden dolayı  hepinizi tebrik ediyor başarılar diliyorum.” dedi.


 


Sonraki Sayfa: 08.08.2017 Vefat

Önceki Sayfa : Huzurevimiz Sakini, Kore Gazisi Ramazan İÇEN Amcamızı Ebediyete Uğurladık