“Demirden Leblebi Projesi” Kapsamında Eğitimler Düzenlendi

     Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı ile oluşturulan “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi” Hibe Programı kapsamında, Edirne Saray Spor Kulübü Yönetimi tarafından faaliyete geçirilen “Demirden Leblebi” Projesi içeriğinde yer alan bilgilendirici ve yönlendirici Aile Eğitimi Programı düzenledi.

     Düzenlenen eğitimler; Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezinde görevli Müdür Yardımcısı Selen ERDEN, Sosyolog Şule B.ÇILDAVİL ve Nil U. ALESÇİ tarafından 05.10.2017 tarihinde Edirne Saray Spor Kulübü tesislerinde gerçekleştirildi.
 
     Dezavantajlı Mahallelerde yaşayan vatandaşların yoğun olarak katılım sağladığı eğitimde; Bakanlığımızın uyguladığı modeller ve çalışma alanları (Sosyal Ekonomik Destek, Doğum Yardımı, Koruyucu Aile, Engelli Evde Bakım, Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele, Alo 183, Aile içi İletişim ) hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.
 
     Edirne Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet POLAT’ın da katılım sağladığı eğitimde; Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlar hakkında da bilgi verilerek, vatandaşların en ufak bir olumsuzlukta, müracaat başvurusu ve takibi hakkında izlemesi gereken adımlar  eğitime katılım sağlayanlara aktarıldı.
 
     Gerçekleşen eğitimin içeriğinde; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol kapsamında Öğretmen Emrah CEYLAN tarafından “Madde bağımlılığı ve Zararlı Alışkanlıklar ile Mücadele” konulu eğitime de yer verildi.



Sonraki Sayfa: 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Etkinliklerimiz Konser ile Tamamlandı...

Önceki Sayfa : Rehabilitasyon Merkezimizde Tiyatro Gösterimi…