Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

       Edirne’de; Şehit Sercan GEDİKLİ’nin ailesine ve Gazi Yavuz KURBAN’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Edildi.

    Edirne Emniyet Müdürlüğü Polis Bahçesi sosyal tesislerinde düzenlenen törene; Edirne Valisi Günay ÖZDEMİR, Edirne Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Rafet SEZEN, Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim AFGÜN, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet SAVRAN, Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal KURT, Edirne Jandarma Komutanı Albay Alparslan DOĞAN, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Edirne İl Müftüsü Emrullah ÜZÜM, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk ÇAKIR, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas AKMEŞE, MHP Edirne İl Başkanı Hakan ÖZKAN, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk ÇİFTÇİ, Edirne Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet İSMAİLOĞLU, Şehit Piyade Uzman Çavuş Sercan GEDİKLİ’nin ailesi, 15 Temmuz Gazisi Yavuz KURBAN ve ailesi katılım sağladı.

     Törende ilk olarak, Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.  Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Kur’an-ı Kerim okunarak, Edirne İl Müftüsü Emrullah ÜZÜM tarafından dualar okundu.

     Törenin devamında ilk konuşmayı gerçekleştiren Edirne Milletvekili Rafet SEZEN; “Övünç madalyası bir onurdur…  Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerli ve çok kıymetlidirler. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz hayatlarını bu uğurda feda etmeye her zaman hazır olduklarını, vatanın bölünmemesi için vatanı korumak için her türlü zorluğa ve güçlüğe göğüs gerdiklerini aziz milletine ve vatanına gösterdiler. Biz onlara ne kadar şükran borcu ödesek azdır… Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Türkiye'nin her köşesinde. Bu vatan bize şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. İlelebet de onu korumak hepimizin görevidir. Bizler Şehit ailelerimizin ve Gazilerimizin her zaman yanındayız ve yanlarında olmaya her zaman devam edeceğiz. ” dedi.

    Edirne Valisi Günay ÖZDEMİR yaptığı konuşmada; “ Geçmişten günümüze Malazgirt'te, Anadolu'da ciddi mücadelelerimiz oldu. Edirne'nin, Balkanlar'ın fethinde Türk ordusu ve Türk milletinin önemli zaferleri oldu. Balkan Savaşı'nda, Sarıkamış'ta, Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Türk milleti önemli mücadeleler vermiş, önemli zaferler kazanmıştır. Yine 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımız'ın halka seslenişiyle halkı sokağa davet etmesiyle yine Türk milleti önemli bir başarıyı bütün dünyaya karşı birlik ve beraberliğini göstermiştir. Görüyoruz ki tarih boyunca düşmanlarımız hiç eksik olmamış ve bundan sonra da eksik olmayacak. Türk ordusu ve Türk Milleti ile ne kadar gurur duysak azdır… Afrin’de devam eden Zeytindalı harekatında görev yapan askerlerimizi inşallah rabbim korusun ve onların sağ salim memleketlerine dönmesini nasip etsin diyorum…  Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize bu konuda şükranlarımı sunuyorum… Sizlerin sayesinde, sizlerin yetiştirdiği evlatlar sayesinde bu ülke bağımsızlığını ve hürriyetini koruyor. Bundan sonrada inşallah koruyacaktır. Gazilerimize ve Şehit Ailelerimize bizim kapımız ve gönlümüz her zaman açıktır. Bizler sizler için ne yapsak azdır ve bundan sonra da bizler her zaman sizlerin emrinizdeyiz, hizmetinizdeyiz…” dedi.

      Edirne Valisi Günay ÖZDEMİR’in konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın mesajı katılımcılara okundu.

Konuşmaların ardından, 2016 yılında Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde görev yapan ve teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sercan GEDİKLİ'nin annesi Semra ve babası Cemal GEDİKLİ ile 15 Temmuz Gazisi Yavuz KURBAN'a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih edildi.

     Tören; akşam yemeğinin ardından hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.


Sonraki Sayfa: 2018 EKPSS Bilgisi Hakkında...

Önceki Sayfa : “Yarınlara Destek” Hedefine Ulaştı…