Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Kan Bağışı!

   Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak, ülkemizdeki kan ihtiyacına destek olmak ve Türk Askerimizin Suriye’de düzenlediği operasyonda olası kan ihtiyacını karşılamak amacı ile Kan Bağışında bulunduk.

   Kızılay Edirne Şubesi Kan Hizmetleri biriminde çalışan personellerin denetiminde, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü hizmet binasında düzenlenen kan bağışına; İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, İl Müdür Yardımcıları Erdinç TOPÇU ve Sebahattin BİLGİÇ ile birlikte kurum çalışanları katılım sağladı.

   Yaptığı kan bağışından sonra konuşma yapan Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ; “Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, modern ilaç sanayi henüz daha kan üretiminde bulunamadı. Dolayısıyla kan için tek tedarik insandır. Kış aylarında olduğumuz bu günlerde, ülkemizin Doğu ve Güneydoğu kısımları karla kaplı. Kan ihtiyacının en kısa yoldan hızlı bir şekilde karşılanması gerekli olduğu durumlarda bizler üzerimize düşeni yapmalıyız. Ülkemizde yaşayan; yaşlımızın, engellimizin, çocuğumuzun kısacası ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlarımızın kan ihtiyaçlarını karşılamak gerekli. Biliyorsunuz Mehmetçiğimiz Suriye’nin kuzeyinde Afrin’de Zeytindalı harekatına devam ediyor. Mehmetçiğimizin dün olduğu gibi bugünde yanındayız. Olası bir kan ihtiyacına karşı bizler Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanları olarak askerlerimizden kilometrelerce uzakta olsak dahi yapabileceğimiz her türlü katkıyı ve üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Dualarımız askerlerimiz için. Bugün burada olası kan ihtiyaçlarına karşı personelimizle beraber  kan bağışına destekte bulunuyoruz, amacımız mesai bitimine kadar 100 ünitenin üzerinde kan bağışı yapmak. Bizler ordumuza; malımızla, canımızla, kanımızla moral ve destek vermek istedik” dedi.

    Mesai bitimine kadar devam eden kan bağışı kampanyası, Kızılay Edirne Şubesinin kan verenlere çeşitli ikramları ile son buldu.Sonraki Sayfa: Kan Bağışı Hakkında...

Önceki Sayfa : Isparta'dan İlimizi Ziyarete Gelen Çocuklarımız Gazi Dedeleri ile Buluştu...