Edirne Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Personeline “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” Kapsamında eğitim gerçekleştirildi

    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğü olarak, ‘Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele ve Erken Yaşta Evliliklerin Önlenmesi’ kapsamında  18.01.2018 tarihinde Edirne Sosyal Güvenlik Kurumu  Müdürlüğünde eğitim düzenlendi.

     Düzenlenen eğitime, Edirne Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Süleyman LALE’nin yanı kurum çalışanları katılım sağladı.

    Eğitimin sunumunu, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kadın Hizmetleri Birimi Sorumlusu Sosyal Çalışmacı Nihan ERTAN ile İl Müdürlüğüne bağlı Edirne Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü  Personellerinden Psikolog Ayla ŞANS gerçekleştirdi.

    Gerçekleşen eğitimin içeriğinde; “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi, Erken Yaş Evliliklerin Önlenmesi, Şiddet Türleri, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve Yaptırımları, Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Kapsamında Muhtarlara Düşen Görevler” konu başlıklarına yer verildi.

      Eğitim soruların cevaplandırılması ile sona erdi…

   Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak, Edirne Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğüne göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederiz.Sonraki Sayfa: İpsala İlçesinde “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” Kapsamında Muhtarlar ile Toplantı Gerçekleştirildi

Önceki Sayfa : Sosyal Hizmet Merkezimizdeki Çocuk Etkinlik Odası Öğrencileri Karnelerini Aldı