Huzurevi Bocce Takımlarımız Türkiye Şampiyonasına Katılma Hakkı Kazandı

    Ülkemizde; 45 İldeki 78 Huzurevi Müdürlüğünün katılımı ile 700 yetişkin Bocce sporcusunun katılım sağladığı Yetişkin Gençler Bocce Turnuvasında, son hafta maçları tamamlandı. Yaklaşık 3 aydır devam eden turnuvada bulundukları liglerde dereceye giren takımlar Türkiye Şampiyonasına katılım sağlayacak. Türkiye Şampiyonasında dereceye giren takım, Türkiye’yi temsilen Avrupa Bocce Şampiyonasına katılmaya hakkı da kazanmış olacak.

     Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı, Edirne Merkez Huzurevi ve Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi Bocce Takımlarımız “Türkiye 60 Yaş Üstü Genç Yetişkinler Bocce Liginde” bulundukları gruplarda Türkiye Şampiyonluğu için rakiplerini bir bir yenerek, düzenlenecek olan “Türkiye 60 Yaş Üstü Genç Yetişkinler Bocce  Şampiyonasına” Katılma hakkı kazandılar.

     Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi Müdürlüğü Bocce Takımı bulunduğu grupta; 8 maç oynayarak 7 Galibiyet ve 1 Mağlubiyet elde etti ve Türkiye Şampiyonasına gitmeyi garantiledi. Uzunköprü Huzurevi grubunda oynadıkları maçta Lüleburgaz Huzurevini 12-3 yenerek şampiyonluğunu da son 1 hafta kala ilan etmiş oldu. Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi Müdürlüğü Bocce Takımı Antrenörü Levent AHMETOĞLU yaptığı açıklamada; “İlk ve tek hedefimiz ülkemizi Avrupa’da diğer ülkelere karşı layıkı ile temsil ederek, Ay Yıldızlı Bayrağımızı Bocce sahalarında şampiyon olarak dalgalandırmaktır. Bu amaç doğrultusunda hedefimize bir adım daha yaklaşarak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde ettik. Öncelikle Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü ve Huzurevimizi Türkiye Şampiyonasında en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bunun için bocce takımımız ile günlük, planlı antrenmanlar ile formda kalarak, kondisyon topluyoruz. Yemeye, İçmeye ve Uyku düzenimize önem gösteriyoruz, İlçemize ve İlimize şampiyonluk yaşatmak için takım olarak düzenlenecek şampiyonaya kilitlendik. Hedefimiz Türkiye ve Dünya Şampiyonluğu…” dedi.
 
     Edirne Merkez Huzurevi Müdürlüğü Bocce Takımımız ise bulunduğu grupta; 8 maç oynayarak 7 Galibiyet ve 1 Mağlubiyet elde ederek grubunda şampiyonluğunu son haftaya girilirken ilan etti. Edirne Merkez Huzurevi Müdürlüğü Bocce Takımımız bu galibiyet ile Türkiye Şampiyonaya katılma hakkı da kazanmış oldu. Edirne Merkez Huzurevi Müdürlüğü Bocce Takımı Antrenörü Ahmet Erdin NUREL yaptığı açıklamada; “Geçen hafta Tekirdağ deplasmanında aldığımız galibiyet sonrası Edirne’ye dönerken, sporcularımın yaşadığı şampiyonluk sevinci görülmeye değerdi. Rahatlığa kapılmadan hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Ben sporcularımın istek ve azmine güveniyorum. Her gün uygun zamanlarda ve uygun programlar eşliğinde antrenmanlarımıza devam ediyoruz ve bu antrenmanların sonuçlarını da maçlarda görüyoruz, bugün burada Kırklareli Huzurevini de 12-0 gibi farklı bir skor ile yenerek şampiyonluğumuzu ilan ettik… Hedefimiz büyük, önce Türkiye şampiyonluğu ardından Dünya şampiyonluğu…” dedi.

     Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda ASP Gençlik ve Spor Kulübü Edirne Şubesi Başkanı Sebahattin BİLGİÇ yaptığı açıklamada: “ Bocce sporunda takım oluşturup, Edirne’ye Bocce Hakemi ve Antrenörü kazandırarak Edirnemiz için bu alanda bir ilki gerçekleştirdik. Aynı zamanda her yaşa uygun spor yapılabileceğini de göstermiş olduk. Huzurevlerinde kalan yaşlılarımız bu sporu sevdiler ve iyi bir takım oluşturdular. Gruplarında birinci olarak ta başarılarını kanıtlamış oldular. Bugün oynanan maçlar neticesinde gruplarında şampiyon olan; Edirne Merkez Huzurevi ve Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi bocce takımlarımızı, Antrenörlerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Türkiye bocce şampiyonasına aynı ilden iki takım göndermenin haklı gururunu yaşıyoruz. ASP Gençlik ve Spor Kulübü Edirne şubesini en iyi şekilde temsil edeceğiz ve Şampiyon olup Avrupa da düzenlenecek olan Dünya Bocce Şampiyonasına inşallah katılacağız…” dedi.

     Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ yaptığı açıklamada: “Edirne İl Müdürlüğümüzü, Edirne’mizi, Huzurevlerimizi, bulundukları liglerde en iyi şekilde temsil ederek, her iki grupta da şampiyon olan; ASP Gençlik ve Spor Kulübü Edirne Şubesi başkanımız ve aynı zamanda İl Müdür yardımcımız Sebahattin BİLGİÇ’i, Edirne Merkez Huzurevi Bocce Takımını, Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi Bocce Takımını, takım antrenörleri Ahmet Erdin NUREL’i ve Levent AHMETOĞLU’nu başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bocce takımlarımızın antrenmanlarını izlediğimde oyuncularda gördüğüm azim, istek ve kararlılık her iki takımı da Türkiye Şampiyonası finaline taşıyacağına eminim. Bugün son maçlarda aldıkları galibiyetler ile bu başarılarını pekiştirdiler, bulundukları gruplarda Edirne’mize çiftçe sevinç ve mutluluk yaşatarak, hakları ile şampiyon oldular. 45 İldeki 78 Huzurevinin katılımı ile 700 yetişkin Bocce sporcusunun katılım sağladığı Yetişkin Gençler Bocce Ligi Turnuvası grup aşamaları tamamlandı. Gruplarda dereceye giren takımlar Türkiye Şampiyonluğu için mücadele edecek olup şampiyon olan takım, Türkiye’yi temsilen Avrupa Bocce Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak. Temel hedeflerimiz bizleri bugünlere getiren yaşlılarımızı sadece huzurevinde barındırmak değil, yaşlılarımızı sosyal hayatın içerisine daha fazla katmak istiyoruz. Amacımız Huzurevlerimizde kalan yaşlılarımızın sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler vasıtası ile sosyal hayattan kopmamalarını sağlamaktır. Huzurevleri arası düzenlenen Bocce Turnuvasında yaşlılarımız Huzurevleri arası kaynaşma sağlayarak yeni dostluklar ediniyor. Sevginin, dostluğun, kardeşliğin pekiştiği bu tür müsabakalar sayesinde sosyal hayattan kopmuyorlar. Bu tür sportif faaliyetleri bundan sonrada daha profesyonel bir şekilde devam ettireceğiz. Şimdiki hedefimiz hız kesmeden, antrenmanlarımıza devam ederek, bocce takımı oyuncularımıza destek olmak, Türkiye  Şampiyonluğuna ulaşmak…” dedi.Sonraki Sayfa: Kadına Yönelik Hizmetler Kapsamında İl Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Önceki Sayfa : 08.08.2017 Vefat