İpsala İlçesinde “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” Kapsamında Muhtarlar ile Toplantı Gerçekleştirildi

     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğü olarak, ‘Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele ve Erken Yaşta Evliliklerin Önlenmesi’ kapsamında  17.01.2018 tarihinde Edirne ili İpsala İlçesinde muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

     İpsala Belediyesi Çok Amaçlı Salonda muhtarlara yönelik yapılan bilgilendirme toplantısına; İpsala Kaymakamı Ali UYSAL, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ,  İpsala İlçesine bağlı Mahalle ve Köy Muhtarlarının yanı sıra, Çeşitli Kooperatif Başkanları ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri katılım sağladı.

    Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve şiddet gören bireylerin mağduriyetinin giderilmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak yapılan çalışmaları muhtarlara aktararak, Kadına yönelik fiziksel, psikolojik, ekonomik ve cinsel şiddettin bir suç olduğunu ve kadının istemediği, olumsuz gördüğü her davranışın şiddet olarak tanımlandığını belirtti.

    Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ konuşmasının ardında; toplum içinde her daim aktif olarak yer alan muhtarlara, kadına yönelik şiddettin önlenmesi ve mağdurların doğru yönlendirilmesi konusunda önemli görevler düştüğünü ifade ederek, muhtarların hangi kurumlara, nasıl başvuruda bulunması gerektiğini aktardı.

    İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ’ın konuşmasının ardından, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kadın Hizmetleri Biriminde görevli Sosyal  Çalışmacı Nihan ERTAN, “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” konusunda bilgilendirici sunum gerçekleştirdi.

    Gerçekleşen sunum içeriğinde, “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi, Erken Yaş Evliliklerin Önlenmesi, Şiddet Türleri, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve Yaptırımları, Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Kapsamında Muhtarlara Düşen Görevler” konu başlıklarına yer verildi.
     
       Toplantı,  muhtarlardan gelen soruların yanıtlanmasıyla sona erdi. 
Sonraki Sayfa: Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var

Önceki Sayfa : Edirne Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Personeline “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” Kapsamında eğitim gerçekleştirildi